image 12

Logo je základní grafický symbol, kterým prezentujete nejen sebe, ale také vaše produkty a služby. Je to prvek vaší propagace, který vás okamžitě odliší a umožní rychlou identifikaci. Logotyp tedy musí být originální a výstižný a současně musí korespondovat se zaměřením vaší společnosti, nebo služeb, které poskytujete. Jak by ale takové logo mělo vypadat?

Na tuto jednoduchou otázku bohužel neexistuje jednoduchá odpověď. K výrobě logotypu přistupujeme vždy individuálně a snažíme se vytvořit logo, které není zajímavé jen vizuálně, ale má i myšlenku. Samotnému návrhu předchází analýza činností konkrétního klienta a jeho představ. Občas se setkáváme s pokušením některých našich klientům napodobit logo, kterým se nechali někde inspirovat. Mnohdy tak trvá poměrně dlouho, než je náš klient ochoten připustit, že existují i jiné cesty, ale zatím se nám vždy podařilo najít řešení, které našeho klienta uspokojilo i navzdory rozdílnosti s již vytvořeným vzorem.
Po technické stránce loga vytváříme vždy ve vektorech, což zaručuje následnou absolutní kvalitu v tisku, která se neztratí ani při několikanásobném zvětšení loga. Barvy loga jsou stejně důležité jako jeho tvar a proto se barevnému podání věnujeme stejně pečlivě jako tvaru samotnému.
Některá loga připravujeme současně se sloganem společnosti a dbáme na to, aby i varianta, kdy je vyobrazeno logo včetně sloganu nepůsobila rušivě. Logotypy vytváříme jak textové, tak pouze jako grafický prvek, ale také jako kombinaci textu a grafického symbolu, který lze následně použít také samostatně. Ideálním vyvrcholením spolupráce při výrobě nového logotypu je pak vytvoření design manuálu, který přesně definuje použití loga ve všech možnostech jeho použití (barevné podání, ochranné zóny, barvy pozadí atd.). Design manuál by měl být zárukou toho, aby vaše logo vypadalo všude tak, jak  má.
Neváhejte nás kontaktovat - rádi pro vás vyrobíme nejen logo, kterým zcela jistě zaujmete, ale také veškeré navazující náležitosti, jako je vizitka, hlavičkový papír, obálka, webdesign atd.