image 14

Webhosting je nejen samotný prostor, na který se stránky umístí, ale současně soubor služeb, které Vám více či méně usnadní či umožní provoz Vašich stránek. A právě ony "služby" je to, čím se většina webhostingů liší. Jedním ze základních parametrů webhostingu je tedy velikost prostoru, který máte pro svůj web k dispozici. Jinak náročný na velikost bude web zaměřený na fotografii či video, než stránky obsahující převážně texty.

Vždy je však lepší mít určité rezervy, protože každé stránky se postupně vyvíjejí a proto mohou značně narůstat.Neméně důležitá je také možnost používat e-maily s vlastní doménou. Využívání tzv. freemailových adres typu @seznam.cz, @centrum.cz apod. je sice velmi oblíbené a rozšířené, ale na případného zákazníka to nemusí působit příliš důvěryhodně. Podstatný je také počet emailových adres, které Vám Váš webhosting nabízí. Další nezbytnou součástí správného webhostingu jsou technické možnosti, kterými disponuje:

  • podpora programovacích jazyků (PHP, ASP čím novější verze, tím lépe - přece jen i programování jde stále kupředu)
  • databáze MS SQL, MySQL apod.
  • FTP přístup, který umožní snadný přesun potřebných dat na server a obráceně administraci, ve které lze snadno nastavit vše co potřebujete (zřízení emailových adres, různá přesměrování, ovládání databáze apod.) Důraz by měl být kladen také na stabilitu webhostingu a technickou podporu v co největším rozsahu. Správná volba webhostingu je tak v podstatě stejně důležitá jako název domény, kterou používáte.